Powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Jak dobrze wynająć magazyn?

Dysponujesz obiektem przemysłowym? Nie wykorzystujesz go? A szkoda. Tego typu powierzchnie mogą na siebie zarabiać. Zainteresowanie wynajmem powierzchni magazynowej jest coraz większe. Warto wykorzystać ten trend. Często wystarczy odpowiednia adaptacja.

A może dopiero planujesz budowę obiektu na wynajem? W takim wypadku Twoje szanse na sukces są jeszcze większe. Już na etapie projektu możesz uniknąć wielu kosztownych błędów. Dowiedz się, czego oczekuje współczesny operator logistyczny i dlaczego decyduje się płacić za użytkowanie obiektów wielkopowierzchniowych.

Czy Twój magazyn może być zaliczony do klasy „A”?

Wiesz, czym są obiekty klasy A? Można tak nazwać wszystko, co jest swego rodzaju wzorcem. Magazyn klasy A musi znajdować się w dobrej lokalizacji. Odległość od najbliższej autostrady lub drogi szybkiego ruchu nie powinna przekraczać 10 km. Ważna jest również infrastruktura drogowa pozwalająca na łatwy dojazd do hali.

Magazyn klasy A nie powinien być położony blisko terenów mieszkalnych. Perfekcyjne będzie otoczenie typowo handlowe lub przemysłowe. Jeśli dodatkowo obiekt jest doskonale widoczny, może stanowić świetną reklamę dla najemcy. Czy oznacza to, że obiektów nie spełniających tych warunków nie można wynająć? Bynajmniej. Jednak proponowana cena najmu musi być odpowiednio niższa.

Liczy się także dobre zagospodarowanie terenu wokół hali.

Magazyn nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji, jeśli zabraknie przy nim parkingu dla dużych samochodów dostawczych. Przydadzą się również miejsca parkingowe dla aut osobowych oraz spory plac manewrowy. Teren powinien być ogrodzony i monitorowany 24 godziny na dobę. Tylko w ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo przechowywanych tu towarów.

Cały obiekt oraz jego otoczenie powinno być również doskonale oświetlone. Wzorcowy magazyn musi mieć także określoną wysokość, by umożliwić wydajne składowanie.

Powierzchnie magazynowe trzeba odpowiednio wyposażyć.

Najemca magazynu będzie zainteresowany nie tylko tym, czy jego towar jest dobrze zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. W każdym magazynie może czasem dojść do nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Osoba, z którą podpisujesz umowę, chce mieć pewność, że zadbano o minimalizację ewentualnych strat.

W magazynie musi się znaleźć automatyczny system gaszenia pożarów. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacyjne warto również skorzystać z rozwiązań energooszczędnych. Równomiernie rozłożone oświetlenie LED o dużym natężeniu zapewni wysoką efektywność pracy na całej powierzchni. Można także pomyśleć o wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, co dodatkowo zmniejszy rachunki za prąd.

Zorientuj się, jaki magazyn przyda się najemcom, z którymi chcesz współpracować.

Tym, co w największym stopniu zadecyduje o korzyściach osiąganych z wynajmu, jest popyt (obiekty handlowo-usługowe). Dlatego budując lub adaptując magazyn cały czas trzymaj rękę na pulsie współczesnego biznesu. Jak najwcześniej rozeznaj się w potrzebach przedsiębiorców, którzy mogą być zainteresowani Twoją ofertą.

Dla przykładu w ostatnich miesiącach w całej Polsce wzrosło zapotrzebowanie na magazyny buforowe. W Twojej okolicy może być jednak zapotrzebowanie na coś zupełnie innego. Zachowaj elastyczność i w razie potrzeby szybko dostosuj halę przy pomocy generalnego wykonawcy.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Jak dobrze wynająć magazyn?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry