Park logistyczny – co to jest?

Potrzebujesz miejsca na przechowywanie swoich towarów? Nie zadowoli Cię zwykły magazyn? Chcesz inwestować w profesjonalną logistykę i oszczędzać na tym pieniądze? Wybudujemy dla Ciebie centrum logistyczne z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki współpracy z generalnym wykonawcą postawisz obiekt w bardzo krótkim czasie. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za każdy etap inwestycji. Zajmiemy się analizą Twoich potrzeb i zaproponujemy rozwiązania idealne dla Twojej firmy.

Czym jest park logistyczny?

Park logistyczny to miejsce, w którym przechowuje się towary. Jego funkcja nie sprowadza się jednak wyłącznie do zabezpieczenia ich przed czynnikami zewnętrznymi. Centrum logistyczne wysokiej klasy pozwala na swobodną obsługę całego łańcucha dostaw. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu można skrócić czas niezbędny do rozładunku i przenoszenia. W budynku tego rodzaju kompletuje się również zamówienia i wysyła je do klientów.

W ten sposób można przyspieszyć proces dystrybucji towarów, co wyraźnie wpływa na zwiększenie renomy marki na rynku.

Jaka lokalizacja jest najlepsza pod centrum logistyczne?

Do wyboru działki, na której powstanie budynek logistyczny, trzeba podchodzić strategicznie. Nawet najlepiej wyposażony park nie będzie spełniał swojej roli, jeśli będzie znajdował się z dala od ważnych węzłów komunikacyjnych i aglomeracji miejskich. Podczas zakupu gruntu należy zwracać uwagę na infrastrukturę drogową. Lokalizacja w pobliżu autostrady lub drogi ekspresowej ma ogromne znaczenie dla logistyki. Docenia się ją na etapie użytkowania.

Grunt pod budowę musi także spełniać określone normy. Inaczej trudno będzie uzyskać pozwolenie na budowę parku wielkopowierzchniowego.

Czy park logistyczny musi pełnić wyłącznie funkcję magazynową?

Zdecydowanie nie. Centra do logistyki mogą funkcjonować obok budynków biurowych. Często stanowią z nimi spójną całość. Takie magazyny zlokalizowane są zazwyczaj w miastach, pełniąc przy tym funkcję reprezentacyjną. W hali logistycznej można także zaplanować strefę produkcyjną. Dzięki temu towarów nie będzie trzeba transportować na duże odległości.

W budynku można zaplanować punkt wydawania i odbioru przesyłek. Hala logistyczna może funkcjonować obok sklepu. Każdy z tych pomysłów wymaga dobrego planu, który z przyjemnością dla Ciebie stworzymy.

Magazyn budowany na miarę.

W każdej hali magazynowej konieczny jest system automatycznego gaszenia pożaru i monitoring. Istnieją również określone wymogi budowlane, które muszą spełniać takie budynki, by mogły pełnić przeznaczoną im funkcję. Każda firma będzie jednak potrzebować dokładnego rozplanowania powierzchni pod kątem towarów, które oferuje.

Chętnie zaproponujemy Ci rozwiązania, które pozwolą na częściową automatyzację pracy. Dostosujemy je przy tym do Twojego budżetu.

Jakie wymagania musi spełnić park logistyczny?

Polska należy do Unii Europejskiej, co pociąga za sobą konieczność dostosowania się do unijnych standardów. Firmy, które decydują się na rozwiązania ekologiczne, mogą obecnie liczyć na spore oszczędności.

Możemy zaplanować instalację fotowoltaiczną na Twoim budynku. Podpowiemy też, jakich materiałów warto użyć, by Twoja inwestycja stanowiła jak najmniejsze obciążenie dla środowiska.

Park logistyczny – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry